Kontakt

ŽUPNIJSKI URAD RUŠE
Gimnazijska ulica 5
2342 RUŠE
E-pošta:
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.


Župnik: Robert SENČAR

tel.: (02) 661 50 71
gsm: 031 587 955

Obiski strani

Danes:
Včeraj:
Teden:
Mesec:
Prejšnji mesec:
Skupaj:
32
97
396
1578
4905
355784

Shalom december 2019

naslovnica dec 19

Mt 11,2-11

PO ČEM SE POZNA, DA ČAKAMO JEZUSA?

Advent pomeni pričakovanje prihoda našega Odrešenika. Ni to neko folklorno spominjanje dogodkov izpred dva tisoč let, temveč je pričakovanje osebnega srečanja slehernega od nas z Jezusom, ki prihaja. Če mu človek ne da prave vsebine, je advent lahko  površen, mlačen, lahko se pozabi, koga čakamo. Predvsem pa se ne sme pozabiti, da ne čakamo samo mi, ampak da nas čaka Bog - veliki Čakajoči. Na vprašanje "Koga pričakuješ?" bi mi odgovorili: "Pričakujemo Jezusa, ki prihaja kot Odrešenik, kot tisti, ki nam s svojo besedo in z zgledom kaže pot iz sebičnosti, iz zaprtosti vase, iz brezupne ozkosti, v katero se svet zapira zaradi greha." Bog pa bi dejal: "Pričakujem tebe. Pričakujem, da vsak dan odpreš okna in vrata svojega srca in svoje duše, da lahko vanjo posveti sonce moje milosti. Ne maram, da bi zmrzoval daleč proč od mene, temveč hočem, da živiš od moje ljubezni. Tudi če mi obrneš hrbet, jaz te čakam in te vabim k sebi z ogrevajočimi žarki usmiljenja in odpuščanja ..." Kako se bo na zunaj poznalo, da pričakujemo Jezusa? Tako, da ga bomo znali videti in sprejemati v ljudeh, ki živijo z nami in okoli nas. Božič ni praznik čustvene romantike za zaklenjenimi vrati in zapahnjenimi polkni, temveč mora biti dan odprte ljubezni. Ni treba iskati "tujcev", da bi jim za božič postregli. Ozrimo se okoli sebe... Poskusimo v teh dneh nekoliko prisluhniti drug drugemu v družinskem krogu. Pojdimo za nekaj časa "iz svoje kože" in se postavimo "v kožo" drugih ... Bog od nas ne pričakuje velikih besed, ampak majhna, iskrena dejanja. Ljudje, ki živijo ob nas, ob bližnjih praznikih od nas ne pričakujejo naših daril, ampak nekaj več srca, nekaj več razumevanja.  

Prim: S. Čuk, Glasnik

Za pomoč mogoče tudi to vabilo: V dneh pred božičem si vzemi čas in se ustavi v spovednici. To je priložnost, da se dobro pripraviš na praznik. In ne pozabi na besede papeža Frančiška: »Spovednica ni mučilnica. Bog ne čaka name, da bi me tepel, pač pa zato, da bi me blago sprejel.«            

Po: Youcat – spoved

Dobri Bog, rad pojem adventne pesmi in poslušam besede preroških obljub. Toda včasih gredo pesmi in besede mimo mene in se me ne dotaknejo. Daj, da bodo tvoje besede vstopile v moje srce in ga bodo odprle miru, ki si ga ti obljubil, ljubezni, ki jo ti prinašaš na svet, odrešenju, ki ga ti podarjaš, in modrosti, ki se od tebe  razliva na nas. Adventni čas naj bo čas odrešenja za našo družbo. Sveče, prižgane na adventnem vencu, naj ožarjajo tudi brezbrižna srca. Pošlji svojo tolažbo obupujočim. Tvoj mir in tvoja pravičnost naj vzcvetita na naši zemlji, po Kristusu, našem Gospodu. Amen.     

B.Rustja, Zgodbe za advent in božič


Pridi, Gospod Jezus.

Pridi v našo žalost. Pridi v našo osamljenost.

Pridi v našo temo in obup. Pridi v naše dvome, bolezen in umiranje.

Pridi v naše veselje in upanje!

Po: B Rustja, Zgodbe za advent in božič


sv druzina dec19Marija in Jožef sta potovala v Betlehem skupaj s številnimi ljudmi. V kraju se je gnetlo ljudi, ki so iskali sobo za prenočitev. Tam so bili namreč vojaki, ki so opravljali popis ljudstva. Vsi so prišli v mesto zaradi popisa.

Za Marijo in Jožefa ni bilo prostora. »Lahko gresta počivat v naš hlev,« je rekel nek gostilničar. Marija je bila zelo utrujena. Bila je srečna, da ima vsaj kakšen prostor, kjer se lahko odpočije. Ni je motilo, da je bila na tleh slama, naokrog pa živali.

In rodila je sina, prvorojenca, ga povila in položila v jasli, ker v prenočišču zanju ni bilo prostora. (Lk 2,7)


MOLITEV OB STAREM LETU

molitev 19

Gospod, oziram se na pot, ki sem jo že prehodil. Zahvaljujem se ti zanjo. Hvala za vse: za to, da sem, za življenje, za bližnje, za vse, kar sem dobrega prejel od tebe ali od ljudi, pa tudi za vse preizkušnje in bolezni. Obenem te prosim odpuščanja za vse žalitve in za vse, kar sem dobrega opustil.

Gospod, mislim pa tudi na pot, ki je še pred menoj. Obe sta le del poti, ki se je začela in se bo končala v večnosti. Kakšna bo in kod bo vodila, ne vem. To veš le ti, zato jo polagam tebi v roke. Tebi, Gospod, ki si pot, resnica in življenje. Amen.


Verski tisk 2020

Še naprej smo vabljeni, da v letu 2020 ostanemo zvesti naročniki verskega tiska.

Naročnina za Družino 104 €, Ognjišče 33 € in Misijonska obzorja 9 €

Dogodki v mesecu decembru:

1.12., obhajamo 1. ADVENTNO NEDELJO in NEDELJO KARITAS; pri obeh sv. mašah blagoslov adventnih venčkov

1.12., ob 15. uri Dekanijski misijonski dan v zavodu Antona Martina

Slomška 

2.12., ob 18. uri dobrodelni Miklavžev koncert v Zavodu Antona Martina Slomška

5.12., ob 17. uri v župnijski cerkvi sv. maša in srečanje s sv. Miklavžem

6.12., prvi petek; dopoldne obisk bolnikov na domu, molitev pred

Najsvetejšim za blagoslov v adventnem času

7.12., ob 16. uri adventno srečanje birmancev, staršev in botrov 

8.12., obhajamo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije; za našo župnijo molitveni dan; pri obeh sv. mašah priložnost za adventno sv. spoved

9.12., ob 17.30, v veroučni učilnici, adventno spominski večer na rojaka Marka Glaserja, Slomškovega sodelavca 

12.12., ob 18. uri redna seja ŽPS

13.12., praznik sv. Lucije, dan luči; spomin in molitev za slepe in slabovidne 

14.12., po večerni sv. maši koncert komornih skupin Godbe Ruše z gosti

15.12., obhajamo 3. ADVENTNO NEDELJO; pri sv. maši ob 10. uri predstavitev prvoobhajancev

16.-24.12., adventna duhovna obnova za veroučence in začetek božične devetdnevnice; molitev namenjena za naše družine, župnijo, domovino in za mir po svetu

20.12., dopoldan obisk bolnikov na domu; ker bolniki ne morejo v cerkev, je prav, da jim pred božičnimi prazniki omogočimo obhajanje zakramentov na domu, obisk lahko prijavite v zakristiji, pisarni ali po telefonu

22.12., obhajamo 4. ADVENTNO NEDELJO; sprejem Betlehemske lučke miru

24.12., SVETI VEČER; ob 17. uri srečanje otrok pri jaslicah, blagoslov jaslic in sv. maša, ob 24. uri polnočna sv. maša

25.12., BOŽIČ—slovesni praznik Gospodovega rojstva; božične sv. maše ob 10. in 17. uri

26.12., praznik sv. Štefana; pri sv. maši blagoslov vode in soli ter molitev za domovino; sodelujeta MePZ DU Ruše in domači CePZ

27.12., praznik sv. Janeza; pri sv. maši blagoslov vina                

28.12., Nedolžni otroci; ob 16.30 molitvena ura in sv. maša za otroke in družine, ki trpijo

29.12., praznik Svete družine; k sv. maši ob 10. uri še posebej vabljene družine

31.12., slovo od starega leta; pri sv. maši se bomo zahvalili za vse dobro, kar smo prejeli v tem letu

1.1., novo leto-dan miru; sv. maša ob 10 uri, ko bomo prosili za blagoslov in Božje varstvo v novem letu

Misijon Maribor

prog knjizica misijon2019 150x300

Ruše - snežni dan

ruse na snezni dan


Povezave:

bozja

oaza

svetniki

logo radio ognjisce

logo-druzina

prayer


nadskofijace grbgrb ms