ŽUPNIJSKI URAD RUŠE

Shalom marec 2019

naslovnica 03 19

kladivo 03 19

Zato, moji ljubi in tako zaželeni

bratje, moje veselje in moj venec,

stojte trdno

v Gospodu, kakor sem vam rekel, ljubi.

(Flp 4,1)

Opomin, ki ga Pavel naslovi na Filipljane, a hkrati velja tudi za vse nas, je kratek, pa vendar mu kljub njegovi kratkosti komaj pridemo do dna. »Stojte trdno v Gospodu!« nam sporoča.

Vsak človek hrepeni po tem, da ima trden temelj, da pokaže stabilnost, ko zapiha nasprotni veter. Pavel je očitno mnenja, da ima tisti, ki je v Kristusu, trdni temelj. Ne stoji le na svojih nogah. Stoji v večji resničnosti, svojo stabilnost dobiva iz »biti v Kristusu«.

Kdor stoji v Kristusu, se ne boji padca. Celo padec v smrt ga ne bo iztrgal iz občestva s Kristusom. Kljub vsej bolezni, vsej slabosti, vsemu umiranju navkljub lahko trdno stoji v Kristusu. Nihče mu ne bo odrekal tega stojišča ali ga spodnesel. Celo če greši, ne bo padel iz Kristusovega objema.

Poskusi se dobro postaviti: če stojiš preozko, se boš zlahka opotekel. Potrebuješ telesno širino, da boš dobro stal. Predstavljaj si, da ne stojiš trdno le na zemlji, ampak tudi v Kristusu. To daje tvojemu stanju drugo kvaliteto. Morda čutiš novo samozavest, notranjo svobodo. Ni ti treba boječe vztrajati na svojem stojišču. Ni se ti treba bati, da bi te potlačilo breme življenja. Tvoje trdnosti v Jezusu ti ne more nihče vzeti. Ni se ti treba držati svoje lastne moči, ampak resničnosti Jezusa Kristusa, ki ti daje zanesljivo stabilnost.  A. Grün, Veselje bo popolno

S križevega pota na pot življenja

Gospod Jezus, iz globine svoje duše ti znova darujem svoje življenje z vsemi preizkušnjami, ki me čakajo ob poti. Sprejmi jih, posveti jih, stori jih rodovitne, spremeni jih v zaklad odrešenja.

Podeli mi krščansko gledanje na bolečino; nauči me vsak dan nositi moj križ in hoditi za teboj z velikodušno pripravljenostjo zadoščevati za lastne krivde in za krivde človeštva.

Daj mi bratsko srce za vse, ki trpijo; navdihuj mi dejanja sočutja, besede tolažbe, ki jih pričakujejo od mene.

Gospod, ki si svet odrešil s križem, podeli nam, svojim učencem, milost, da bomo k tebi vodili svoje brate in sestre, ki omagujejo pod bremenom življenja. Ko bomo, ponižno trudeč se pri delu, izpolnili svojo nalogo na tem svetu, bomo zaslužili priti v večno veselje v tvoji luči in tvojem miru.                                     A. M. Couvreur

da ne 03 19

»Ne« bi želel reči s teboj,

moj Bog, vsemu, kar nas dela hrome, bolne, potrte.

Daj mi moč, moj Bog, reči ne vsemu, kar nas slepi, kar nam jemlje besedo.

»Ne« bi želel reči s teboj, moj Bog,

vsemu, kar uničuje, vsemu, kar nas navdaja z bojaznijo.

Daj mi moč, moj Bog, reči ne,

vsemu, kar ločuje, kar nas dela šibke.

»Ne« bi želel reči s teboj,

moj Bog, vsemu, kar nas slepi in

nas zasužnjuje. Daj mi moč, moj Bog, reči ne vsemu, kar je smrt, vsemu, kar rani.

Spremeni, moj Bog, Tvoj »ne« v jezik mojih dejanj,

v tem »ne« naj bo slišen tvoj »da« meni in svetu.

Zakladnica molitve, Anton Rotzetter

Križev pot

V postnem času bomo vsak petek in soboto pol ure pred sv. mašo molili križev pot. Naša molitev bo namenjena za duhovno prenovo Cerkve, za dobro duhovno pripravo na praznik Velike noči, za blagoslov misijona, ob tem pa bomo prosili, da bi tudi v tem letu kot kristjani poglobili odnos do sv. zakramentov. Molili bomo tudi za naše prvoobhajance, birmance, mlade, za nove duhovne poklice, kakor tudi za bolnike in trpeče, ki svoje trpljenje že združujejo s Kristusovim trpljenjem.

»Molimo te Kristus in te hvalimo, ker si s svojim križem in vstajenjem svet odrešil.« Zato pridite, molimo!

Oznanila:

1.-2.3., obhajamo prvi petek in soboto; dopoldne obisk bolnikov na domu; pred sv. mašo vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim za duhovne poklice in obnovitvi posvetitve Jezusovemu in Marijinemu srcu

2.3., ob 9.30 srečanje ministrantov in srečanje Frančiškove družine

3.3., ob 10. uri družinska sv. maša

6.3., PEPELNICA, strogi post in začetek postnega časa; pri sv. maši obred pepeljenja

9.3., Plenum Nadškofijske karitas v Mariboru

10.3., 1. postna nedelja; po obeh sv. mašah obred pepeljenja, kot znamenje vstopa v postni čas, naše spokornosti in duhovne priprave na praznovanje Velike noči

17.3., 2. postna nedelja-papeška nedelja

18.3., ob 19. uri srečanje botrov in staršev birmancev

19.3., praznik sv. Jožefa in začetek 'Tedna družine; pred sv. mašo molitev za blagoslov v družinah (ta dan še posebej molimo za dar očetovstva);

ob 10. uri slovesna sv. maša pri sv. Jožefu na Studencih

21.3., 9.00-13.00, Knjižnica JG Ruše, okrogla miza; NAŠI DUHOVNIKI IN NJIHOVA DELA

24.3., 3. postna nedelja; (ta dan še posebej molimo za družine)

25.3., praznik Gospodovega oznanjenja in sklep 'Tedna družine; pred sv. mašo molitev za blagoslov v družinah (ta dan še posebej molimo za dar materinstva)

27.3., ob 19.30 redna seja Dekanijskega pastoralnega sveta

30.-31.3., Mariapoli-duhovna obnova za člane gibanja 'Marijino delo'

30.3., ob 10. uri srečanje prvoobhajancev in njihovih staršev

31.3., 4. postna nedelja; pri sv. maši ob 10. uri sodelujejo prvoobhajanci in starši

Naši umrli farani v mesecu februarju:

Milan Maričnik, Jože Dobaj, Marija Lubej, Franc Lipanc.

Naj počivajo v miru!

Molitev otrok v »Tednu družine«

druzina 03 19Dobri Jezus. Ob dnevu staršev te iskreno prosim, daj jim moči in neskončno ljubezen, da bodo lahko nas otroke vzgajali v dobre kristjane ter nikoli ne obupali nad nami. Nam pa nakloni poguma in pridno srce, da bomo s hvaležnostjo sprejemali njihov nauk in jim ljubezen tisočero vračali. Amen.

AK

Ruše - snežni dan